Poradna: Kontakt při umrtí otce

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Dnes jsem dostala informaci, že zemřel muj otec se kterým jsem se nikdy nestýkala. Je uveden v rodném listě jako otec. Zemřel již v roce 2003, ale nikdo mě nekontaktoval. Vím, že měl ještě jednu dceru, ale s manželkou byl rozveden. Má otázka zní, je možné, aby mě nikdo nekontaktoval ohledně případného dědictví? Mohu se nějak někde dozvědět jak proběhlo dědické řízení a kde je muj otec vlastně pochován. Muže se ještě po tak dlouhé době od umrtí napadnout dědické řízení nebo jeho závěť? Moc Vám děkuji za odpověď. Martina Koželská

Kolínský okres , 02.01.2013
Odpověď

Vzhledem k tomu, že jste se s otcem nestýkala, tak je možné, že Vás v závěti vydědil. Toto vydědění by však bylo podle Vámi popsané situace platné a s napadením závěti byste neuspěla. Průběh dědického řízení lze zjistit z příslušného soudního spisu. Obraťte se na okresní soud posledního bydliště zemřelého, ten dědictví projednával. Kde je otec pochován však nejpíše ze spisu nezjístíte. Pro tuto informaci musíte kontaktovat někoho, kdo otce znal. V případě, že byste ze spisu zjistila, že jste nebyla vyděděna, ale jen Vás notář v dědickém řízení pominul (např. se ani nedozvěděl, že zemřelý má další dceru), bylo by teoreticky možné se po dědicích domáhat svého podílu, nicméně v současné době již jsou Vaše nároky bohužel promlčené.

Marta Ptáčková , 09.01.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference