Poradna: lze odkázat nějakým způsobem byt jen jednomu z dětí

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, lze odkázat nějakým způsobem byt jen jednomu z dětí a zbylým např. zařízení bytu?Nebo musí být všichni stejným způsobem poděleni?jak tento problém vyřešit?Chci,aby byt, který po mně zůstane dostal jen jeden z dětí.Děkuji za odpověď.

Nové Město nad Metují , Nové Město nad Metují , 22.12.2009
Odpověď

Svůj byt můžete odkázat pouze jednomu z potomků, je třeba však pamatovat i na to, že nezletilému potomkovi se musí dostat alespoň tolik, kolik činí jeho zákonný podíl a potomkovi zletilému alespoň polovina zákonného podílu. Pokud hodnota bytu přesahuje ostatní vybavení, museli by se děti mezi sebou vypořádat tak, aby uvedená podmínka zachována

Jiří Hora , 29.12.2009

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference