Poradna: Má nárok na dědictví?

Sekce: Dědictví

Otázka:

Muj otec ma dva syny,me a meho nevlastniho bratra.Bratr ho ma v rodnem liste uvedeneho jako otce,ale po rozvodu si jeho matka znovu vdala a on prijmul prijmeni noveho manzela.Ma narok na dedictvy po nasem otci,kdyz neni sepsana zadna zavet?

Pardubice , Pardubice , 27.01.2012
Odpověď

Změna příjmení neznamená ztrátu dědických nároků. Dědické nároky zůstávají zachovány, nedojde-li k tzv. nezrušitelnému osvojení.

Marta Ptáčková , 26.02.2012

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference