Poradna: Mám 2 syny, syn z 1.manž. bude dědit jen po mně, jeho

Sekce: Dědictví

Otázka:

Mám 2 syny, syn z 1.manž. bude dědit jen po mně, jeho otec je bezdomovec, ale syn z 2.manž. bude dědit po mně i svém bohatém otci. Jakou nejnižší částku musím v závěti odkázat 2.synovi, aby závěť nebyla nenapadnutelná v žádné části, pokud chci, aby oba po smrti mé i jejich otců měli celkově stejné majetky? S otcem 2.syna jsme také rozvedeni.

, 15.07.2007
Odpověď

Vážená paní Kronková, syn má jako neopominutelný dědic právo na to, aby se mu dostalo buď alespoň tolik, kolik činí jeho dědický podíl ze zákona (pokud je v době smrti nezletilý), nebo alespoň polovina toho, kolik činí jeho dědický podíl ze zákona (pokud je v době smrti zletilý). Jaký bude jeho podíl konkrétně, závisí na tom, kolik dalších dědiců s ním bude dědit. Pokud to bude např. pouze syn z prvního manželství, tak dědí ze zákona každý jednu polovinu. Když bude tedy 2. syn dospělý, měla byste mu odkázat alespoň čtvrtinu dědictví, jinak by byla závěť v této části pro rozpor se zákonem neplatná.

Jiří Švehla , 19.07.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference