Poradna: mám dotaz k dědickému řízení. Jsme velmi početná rodina

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz k dědickému řízení. Jsme velmi početná rodina - každému z nás byla určena výše zálohy na náklady řízení přes 1.000,- Kč. Problém je v tom, že někteří z příbuzných tuto částku odmítají zaplatit. Jaký problém by mohl nastat ? Děkuji za zodpovězení !

, 16.07.2007
Odpověď

Teoreticky by neměl nastat problém žádný. Notář může o zálohu požádat, ale pokud jí dědici nezaplatí, nemůže jí nijak vymáhat. Měl by tedy dále v dědickém řízení normálně pokračovat. Doporučoval bych ale prověřovat si, zda tak skutečně činí, aby kvůli nezaplaceným zálohám řízení úmyslně nezdržoval, což se může stát.

Jiří Švehla , 03.08.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference