Poradna: Mám dotaz, můj manžel by se chtěl vzdát dědictví po

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz, můj manžel by se chtěl vzdát dědictví po matce, ikdyž je naživu, víme, že má dluhy. Jde to už teď nějak papírově ošetřit, v případě že ano, tak na koho se obrátit. Ještě jeden dotaz, když se manžel a jeho sestra vzdá dědictví po jejich matce, která má dluhy, budou dědit tyto dluhy naše děti? Mockrát děkuji za odpovědi.

Klatovy , Klatovy , 26.07.2010
Odpověď

Dědictví nelze platně odmítnout předem. Odmítnutí dědictví je možné až po smrti zůstavitele. Ano, nedědí-li některé dítě (např. proto, že zemřelo, odmítlo dědictví), nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti. I ty však mohou dědictví odmítnout

, 31.07.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference