Poradna: Mám dotaz půjčíla jsem manželovi babičky peníze na

Sekce: Dědictví

Otázka:

Mám dotaz půjčíla jsem manželovi babičky peníze na pohřeb,podepsal mi převzetí i s datumem,ale ne dobu splatnosti potenciálního dluhu. Co mám dělat když mi je nebude chtít vrátit? a ještě jeden dotaz jak je to s majetkem a pravem pozustálých adělení majetku mezi synem a manželem? dom jaké doby pošle notář pozvání? a pokud měla zemřela manžela má nárok její pozůstalý syn také na pozvání? děkuji předem z a rychlou odpověd. brychová Filipí.

Liberecký , 22.02.2011
Odpověď

Není-li splatnost půjčky stanovena, je půjčka splatná na výzvu věřitele, resp. den následující po doručení výzvy věřitele dlužníkovi.Nedohodnou-li se dědicové jinak, dědí manžel a děti rovným dílem. Předvolání k jednání u notáře může přijít za různě dlouhou dobu. V první dědické dkupině dědí manžel a děti zůstavitele, měl-li tedy zůstavitel kromě manžela i syna, pak dědicem je i syn (obecně všechny děti zůstavitele).

, 22.02.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference