Poradna: Mám dotaz týkající se dědictví na Slovensku. Moje matka

Sekce: Dědictví

Otázka:

Mám dotaz týkající se dědictví na Slovensku. Moje matka se tam provdala měla 2 děti sestru a mě a pro alkoholismus otce zase rozvedla. Po několika letech našla nového muže v ČR kde také již 30 let žije spolu s námi. Před 10 náš biologický otec zemřel a došlo k dědickému vypořádání. Před 2 dny mě ze SR od notářského úřadu přišlo předvolání ve věci projednání dědictví po dědovi, který však zemřel v r.1986. Předvolání mi přišlo na 22.5.2007.Je to velmi na rychlo a ani mi prý nemohou sdělit čeho se dědictví týká a jenom po mě chtějí uhradit poplatky spojené s projednáváním. Mohou takto postupovat a já musím zaplatit poplatky aniž bych věděla za co? Co mám dělat dál jsem samoživitelka a nemohu ze dne na den odjet na Slovensko (práce, hlídání). Je možné dát vědět o řízení tak krátkou dobu do předu?

Radostná pod Kozákovem , 16.05.2007
Odpověď

Vážená paní Zárubová, dědické řízení na Slovensku se řídí tamějšími předpisy, které jsou sice částečně stejné jako naše, ale existují i rozdíly a další předpisy. Proto bych Vám doporučil, abyste se s touto otázkou obrátila na kolegu působícího na Slovensku.

Jiří Švehla , 30.05.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference