Poradna: mám dotaz,zemřela nám matka a půjdeme já moje sestra

Sekce: Dědictví

Otázka:

dobrý den. mám dotaz,zemřela nám matka a půjdeme já moje sestra a náš otec k notáři ohledně dědictví. dotaz- má právo jít k notáři i manžel mé sestry (trvá na tom a já si to nepřeji),ale moje setra a ano, jak to tedy je děkuji

v Kolíně , Karlovy Vary , 10.12.2007
Odpověď

Zákon tuto situaci výslovně neřeší. Účastníci dědického řízení však mohou být pouze dědici a pouze s nimi notář jedná. Ve Vašem případě jde prozatím, jak se domnívám, pouze o předběžné šetření u notáře. Zde tedy spíše záleží na notáři, zda u tohoto prvního jednání účast manžela sestry připustí a to především ohledně zjišťování toho, jaký všechen majetek Vaše matka měla. Tam by podle mého názoru být mohl. Dále s ním však notář nijak jednat nebude a nemá na další jednání přístup. Pokud by tam nebyl přítomen jako např. zástupce Vaší sestry na základě plné moci.

Jiří Švehla , 29.01.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference