Poradna: Mám nárok na dědictví po tolika letech?

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, ještě než mi bylo 15 mi umřel děda. Měl na půl s mojí babičkou dům. Rozvedli se a děda se oženil s novou paní. Po smrti nechal závěť ve které bylo že čtvrtku jeho části dostanu já a druhou jeho nová žena. Babička byla nucená jeho novou ženu vyplatit. Já s rodiči jsem to nijak neřešil, protože jsme babičku nechtěli dostat úplně na dno. Teď je mi 20 a zajímá mě jestli po takové době mám na dědictví nárok? Nemůže to moje dědictví nějak propadnout? Děkuji

Brno , Brno-město , 28.12.2011
Odpověď

Pokud jste byl nezletilý a byl jste dědicem, pak vám byl pro dědické řízení ustanoven opatrovník, který chránil vaše práva. Na základě dědického usnesení jste buď nabyl spoluvlastnický podíl k domu, nebo byla schválena dědická dohoda - s tím, že např. obdržíte podíl v penězích. bylo by vhodné, abyste se na výsledky dědického řízení po dědečkovi informoval u příslušného okresního soudu a až budete znát obsah usnesení, doporučuji kontaktovat advokáta.

Marta Ptáčková , 25.01.2012

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference