Poradna: Mám otázku.Je majetek, který je v SJM. jeden z manželů

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Mám otázku.Je majetek, který je v SJM. jeden z manželů zemřel a z platné závěti druhý z manželů nic nedědí, ale dědí třetí osoba, která není v příbuzenském vztahu. Aby došlo k dědickémů vypořádání mělo by být majetkové vypořádání, aby se zjistil celkový majetek po zemřelé osobě.Kdo, kde a jakým způsobem musí požádat o majetkové vypořádání.A jak postupovat, když žijící z manželů nemá zájem o vypořádání SJM a úmyslně ve svém zájmu toto blokuje. díky za odpověď

Praha , Praha 1 , 30.01.2008
Odpověď

Povinnost zjistit potřebné údaje pro zjištění zůstavitelova majetku má soud, resp. notář. Je to jeho povinnost vyplývající ze zákona, nemusí se tedy o to žádat. Stejně tak vypořádání SJM musí předcházet rozhodnutí o dědictví. I to je povinností soudu. Pokud nemá žijící manžel zájem na vypořádání SJM, může to rozhodování soudu prodloužit, ne však znemožnit. Pokud víte o majetku, který zůstavitel měl, můžete to sdělit notáři i vy a ne spoléhat pouze na to, co uvede, či neuvede, pozůstalý manžel.

Jiří Švehla , 25.02.2008Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference