Poradna: mám otázku ohledně dědického řízení. Nedávno mně zemřel

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám otázku ohledně dědického řízení. Nedávno mně zemřel tatínek, po kterém zůstaly nemovitosti a aktiva v podobě peněz na bankovních účtech. Mám jen jedinou otázku: je možné u dědického řízení určitý peněžitý obnos "odečíst" např. na bankovních účtech je celkem 1 Milion, z něj převést 100.000 Kč na 1 dědice, "odečíst", a zbytek (900.000 Kč) rozdělit mezi všechny dědice? Čili týká se to pouze bankovních účtů, co se týče nemovitostí, tak tam je již vše dohodnuté. Případně druhá možnost, která mě napadá je sepsat darovací smlouvu mezi dvěma dědici, z nichž jeden daruje tento obnos (např. 100.000 Kč) druhému... Děkuji moc s pozdravem Roman

Praha , Praha 1 , 10.09.2008
Odpověď

Pokud dědictví je tvořeno nemovitostmi a též finančním obnosem 1 mil. Kč, pak toto vše se bude v dědickém řízení vypořádávat. Částku 100.000,-Kč z dědictví vyjmout nelze, nicméně pokud bude vůle dědiců, mohou uzavřít dědickou dohodu, kterou si způsob vypořádání dohodnou.

Jiří Hora , 26.11.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference