Poradna: mám pár otázek. Dne 1O.4. 2008 mi zemřel bratr,svobodný

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám pár otázek. Dne 1O.4. 2008 mi zemřel bratr,svobodný a bezdětný.Žil v RD s matkou a mou rodinou (manžel + 18letý syn).Oni v přízemí,my v 1.patře (16 let),ovšem na jedno inkaso,atd. Před 1O.4.08 byl dům majetkem mým a jeho rovným dílem. Otázky zní: Jsme jedna nebo dvě domácnosti? Kdo dědí a ve které dědické skupině?Kolik bude případně činit dědická daň? S pozdravem Marcela

Pardubice , Pardubice , 20.04.2008
Odpověď

Společnou domácnost tvoří osoby, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na všechny své potřeby. Pokud toto prokážete, můžete být povolána k dědictví spolu s rodiči. V opačném případě dědí pouze rodiče. Rodiče i Vy jste od daně dědické osvobozeni.

, 12.06.2008

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference