Poradna: Mám přítele,který vlastní dům.Žiju s ním ve společné

Sekce: Dědictví

Otázka:

Mám přítele,který vlastní dům.Žiju s ním ve společné domácnosti a žijí tu ještě jeho dvě dospělé děti.Dcera je zapsána v Listu vlastnictví.Chtěla bych vědět pkud by se přítelovi něco stalo zda mám také nárok na dům.Do budoucna plánujeme svatbu a jako jeho manželka pokud nebudu zapsána na katastrální úřadu,mám nárok na dědictví?Předem děkuji za odpověď.

Severní čechy , 11.03.2009
Odpověď

Dobrý den, pokud by Váš partner sepsal závěť, bude se postupovat v dědickém řízení podle závěti. Pokud ne, ze zákona patří do první dědické skupiny děti a manželka ,každý stejným dílem. Takže by jste byli spoluvlastníci ( pokud by jste byla už partnerova manželka) a muselo by dojít k vypořádání či nějaké dohodě mezi vámi. Pokud nemovitost přepíše partner na dceru již teď, je nemovitost její.

Jiří Hora , 05.08.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference