Poradna: Mám takovou otázku v dubnu mi zemřela maminka u předběžného

Sekce: Dědictví

Otázka:

Mám takovou otázku v dubnu mi zemřela maminka u předběžného šetření mi bylo oznámeno, že dědí i nezletilá vnučka matky, jelikož její otec, můj bratr, zemřel tragicky před dvěma roky. Můj otec zemřel v roce 1985. Po matce je nemovitost,peníze na vkladních knížkách, garáž a automobil. Můžu u dědického řízení navrhnout,že o nemovitost a vkladní knížku se budeme dělit na polovinu. Garáž a automobil, že vyplatim. Můžu též požádat o zapsání do zápisu o dědictví, aby mi nezletilá vnučka zaplatila polovinu nákladů na pohřeb, odměnu notáře a odměnu odhadce, které jsem celé zaplatila já ze svých úspor. Vím, že tyto náklady se dělí na polovinu. Děkuji Věra

Jižní Čechy , 23.09.2008
Odpověď

Dědická dohoda je výsledkem konsenzu dědiců a pokud se dohodnete s ostatními dědici na způsobu vypořádání, který navrhujete, nic tomu nebrání.

Jiří Hora , 26.11.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference