Poradna: maminka má 2 děti (mne a sestru), žije v rodinném

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, maminka má 2 děti (mne a sestru), žije v rodinném domě se sestrou a 2 vnuky, já žiji jinde. Dům je momentálně v mém vlastnictví, ale chci ho převést na mamku. Maminka by chtěla, aby dům zdědili vnuci, jak je možné to nejlépe zajistit? Případně lze převést vlastnictví nemovitosti na nezletilé děti, ale tak, aby s majetkem nemohla disponovat jejich matka? Děkuji za odpověď.

Praha , Praha 1 , 25.06.2007
Odpověď

Na nezletilé děti vlastnictví nemovitosti převést lze, jenom je třeba k takovémuto úkonu souhlas soudu. Matka vnuků by následně jako jejich zákonná zástupkyně tuto jejich nemovitost spravovala, ale pokud by se při tomto spravování nejednalo o běžnou záležitost, mohla by s nemovitostí disponovat také až po schválení úkonu soudem, resp. toto schválení by bylo podmínkou platnosti takovéhoto úkonu. Pokud byste dům převedla na svojí maminku, zdědila by po její smrti jeho polovinu Vaše sestra a druhou opět vy, ledaže byste byly matkou platně vyděděny. Případně by mohla celý dům odkázat přímo vnukům, ale tam existuje riziko napadení takovéto závěti ze strany Vaší sestry, protože je stejně jako vy neopominutelný dědic.

Julius Mlčoch , 20.07.2007

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference