Poradna: Manžel ma z předešlých manželství 2děti a se mnou jedno.Chce

Sekce: Dědictví

Otázka:

Manžel ma z předešlých manželství 2děti a se mnou jedno.Chce mě a našemu synovi odkázat po smrti majetek,každému polovinu.Jak je nejvýhodnější postupovat?Darovací smlouvou nebo závětí,u notáře nebo kde a kolik by to stálo.Děkuji

, 07.01.2010
Odpověď

Ve svém dotazu neuvádíte věk dětí manžela s předešlého manželství. Při dědění je třeba míti na paměti, že existuje institutu tzv. neopomenutelného dědice. Tím je potomek zůstavitele a platí, že pokud je nezletilý, musí se mu dostat alespoň tolik, kolik činí jeho zákonný podíl (u zletilých alespoň polovina). Pokud zůstavitel nechce, aby jeho potomci dědili, meuselo by dojít k jejich platnému vydědění (zde tedy plyne pro Vás riziko, že platnost vyděďovací listiny bude některým z potomků napadena). U darovací smlouvy toto riziko odpadá, na druhé straně se však oslabuje pozice Vašeho manžela, neboť za života se zbaví svého majetku.

Jiří Hora , 13.01.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference