Poradna: Manžel zdědil po matce baráček,1/8 zdědili nepřímí

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,manžel zdědil po matce baráček,1/8 zdědili nepřímí dědici,kteří se chovají,jako kdyby jim patřil celý barák a přitom ani nevědí,kde stojí.Chtějí vyplatit dost velkou sumu,zajímá mne z jaké ceny,odhadní nebo obvyklé?A je možně,aby jim odhad udělal příbuzný?Co s nimi máme dělat,nejraději bych jim nedala vůbec nic,protože k tomu přišly,jak slepý k houslím.Děkuji za odpověď.

Ml.Boleslav , 13.05.2008
Odpověď

Doporučuji nechat si zpracovat vlastní znalecký posudek a tento vzít za základ pro případné jednání o vyplacení podílu spoluvlastníkům. Pokud se manžel s ostatními spoluvlastníky nedohodne mimosoudně, bude nutné podat k soudu žalobu na zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví. V rámci tohoto soudního řízení bude soud muset nechat zpracovat nezávislý znalecký posudek na obvyklou cenu nemovitostí.

, 12.06.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference