Poradna: manželova matka žila s novým manželem 20 let a ten

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, manželova matka žila s novým manželem 20 let a ten nyní zemřel. Jeho syn z prvního manželství se nyní domáhá dědictví. Celý život (je mu přes 40 let) neváhal brát od otce stále peníze. Co se týká dědictví, je zde auto, garáž a chata, tyto majetky nabyli za společný život. Dále je zde byt, ve kterém tchyně bydlí. Byl vždy tchyně, bydleli zde s mým manželem. Byl družstevní a po doplacení podílu přešel do osobního vlastnictví na tchyni a jejího nového manžela. Její nevlastní syn se samozřejmě domáhá i podílu na tomto bytě, tedy 1/4. Tchně má zde trvalé bydliště a nemá prostředky na vyplacení. Jak se postupuje v tomto případě? Je možná exekuce apod.? Předem děkuji za odpověď. Jana V.

Brno, místo dědictví Zlín , Brno-město , 17.03.2011
Odpověď

Zákonnými dědici po zůstaviteli v první dědické skupině jsou manžel/ka a děti, kteří dědí rovným dílem (dědicem je tedy i syn zůstavitele z prvního manželství). Měl-li zůstavitel s pozůstalým manželem majetek ve společném jmění, soud rozhodne o obvyklé ceně tohoto majetku v době smrti zůstavitele a podle zásad uvedených v občanském zákoníku určí, co z tohoto majetku patří do dědictví a co patří pozůstalému manželovi. Ohledně majetku spadadajícího do dědictví mohou dědici uzavřít dohodu a domluvit se např. na splátkách.

, 31.03.2011

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference