Poradna: Mé žijící matce (80 let) zemřel poslední sourozenec

Sekce: Dědictví

Otázka:

Mé žijící matce (80 let) zemřel poslední sourozenec (bratr), který byl svobodný a bezdětný. Matka s mým otcem mu po celý život pomáhali v hospodářství i s domácností, v posledních letech jej podporovali v nemoci současně i s jeho praprasynovcem. Díky nenávistnému tlaku praprasynovce a žárlivostí na rodinu mých rodičů došlo k rozbití doposud oboustranně bezproblémového vztahu bratr - sestra. Výsledkem manipulace ze strany praprasynovce bylo převedení veškerého majetku bratra mé matky na praprasynovce aniž by svou sestru o tomto postupu informoval. To se událo v rozporu s tím, co po celý život proklamoval, tj. že majetek a vše, co mu sestra s manželem a rodinou pomáhali udržovat, jí odkáže. Chci se tímto zeptat, zda moje matka má právní nárok na dědictví po bratrovi i když byl majetek odkázán praprasynovci. Děkuji.

Hradec Králové , Hradec Králové , 06.11.2010
Odpověď

Byl-li majetek převeden na praprasynovce za života zůstavitele, nebo je-li prprasynovec dědicem ze závěti, pak vaše matka jako sestra zůstavitele nárok na dědictví bohužel nemá.

, 17.11.2010

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference