Poradna: Měl bych dotaz.Zemřel mi otec a kromě starého zařízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Měl bych dotaz.Zemřel mi otec a kromě starého zařízení bytu mě ani sestře nezanechal nic.Naši rodiče byli už 27 let rozvedeni.S otcem jsme se stýkali spíše sporadicky.Zjistili jsme,že otec měl půjčku.Dlužná částka činí 1355O kč.Jsme povinni tuto částku zaplatit, i když nám otec kromě televize nic cenného nezanechal? Děkuji

Letovice , Letovice , 27.12.2007
Odpověď

Záleží na tom, jak bylo, či bude, dědické řízení ukončeno. Pokud tak, že bude zastaveno z důvodu, že majetek, který otec zanechal, je nepatrné hodnoty a televize bude vydána Vám, jakožto vypraviteli pohřbu, nejste povinni tento dluh zaplatit. V tomto případě totiž nejste z právního hlediska dědic a nepřechází na Vás zůstavitelovi dluhy. Pokud proběhlo dědické řízení a stali jste se dědici, přešel na Vás tento otcův dluh a budete povinni jej zaplatit. Odpovídáte za něj však pouze do výše ceny nabytého dědictví, tedy ceny té televize. Domnívám se však, že pravděpodobnější bude první způsob řešení dědického řízení.

Jiří Švehla , 29.01.2008

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference