Poradna: Měla bych dotaz.Nejdříve mi zemřela maminka po ní jsme

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,měla bych dotaz.Nejdříve mi zemřela maminka po ní jsme dědily otec a tři sourozenci,necelý rok po ní zemřel otec o kterého jsem se starala do poslední chvíle,ještě před smrtí mi daroval nemovitost do které jsem se nastěhovala a začala jí opravovat moji dva sourozenci mají na této nemovitosti podíl 1/8.Zajímalo by mě jestli se podílý na opravách ve své výši podílu.Zaslala jsem jim faktury a oni mi odepsaly,že nemovitost obývám sama a oni nepřistupují na zaplacení svého podílu.Můžete mi poradit jak dále postupovat?Děkuji za odpověď

Ústí nad Orlicí , Ústí nad Orlicí , 15.03.2010
Odpověď

Postoj vašich sourozenců není správný. Právě jejich podíl vyjadřuje míru, jakou se spoluvlastníci podílejí na právech a povinnostech vyplývajících ze spoluvlastnictví ke společné věci. Takže na hospodaření, opravy a údržbu by vám měli přispívat podle velikosti svých podílů na nemovitosti. Na druhé straně by po vás mohli žádat nájemné ve výši svých podílů, užíváte-li celou nemovitost sama.

, 27.03.2010

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference