Poradna: Měla bych dotaz ohledně dědictví.V lednu mě zemřel

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den měla bych dotaz ohledně dědictví.V lednu mě zemřel manžel máme 4 děti a rodinný dům.Byli jsme oba dva v důchodu .Dospělá dcera s vnukem bydlí s námi a kluci mají svoje byty a rodiny.CHtěli nechat dům přepsat na mě ale když sem se zeptala co bude po mé smrti ,tak že se dům prodá.Nechci já ani dcera aby se prodal. Od té doby přestali komunikovat.Čekám na odhadce a chtěla by sem se zeptat co mě čeká u notáře když se nedohodnem.Jak zachránit dům.bylo by dobrý si sehnat právníka než jdu k notáři a nebo nepodepsat hned u notáře co s e sepíše a pak nechat zkontrolovat .Bojim se aby sem nepodepsala něco co sem třeba špatně pochopila a pak to nejde vrátit zpátky .Musim u notáře hned podepsat?Děkuji za odpověd

Rokycansko , 21.03.2009
Odpověď

Dobrý den, Pokud se mezi sebou nedohodnete, rozhodne soud. Jinak pokud jde o notáře, i on poskytuje právní rady a měl by vám přímo v kanceláři říci o možnostech. Záleží také, zda Váš manžel zanechal závěť nebo bude – li probíhat dědické řízení ze zákona.

Jiří Hora , 05.08.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference