Poradna: Mela bych jeste doplnujici dotaz, kdo rozhoduje jestli

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den mela bych jeste doplnujici dotaz, kdo rozhoduje jestli to bude zapsano na dedicky podil? Notar? A muze prihlednout k tomu ze jsme si vse zaplatili a proto mi rodice 1/3 nemovitosti dali,nebo by to byli proti zakonu? Moc dekuji za odpoved ajeste jednou dekuji za poslani minule odpovidi

, 18.12.2007
Odpověď

Dar na dědický podíl započte soud. Mělo by se tak stát v usnesení, kterým se dědické řízení končí. Prakticky to probíhá tak, že usnesení, kterým se dědické řízení končí sice vyhotoví notář, ale vydá ho soud. To, že jste zaplatili celou výstavbu podkroví nemá podle mého názoru žádný význam pro zohlednění zápočtu daru na Váš dědický podíl. Zaplacenou cenu za nástavbu domu rodičů však můžete v dědickém řízení uplatňovat jako Vaší pohledávku za rodiči. V takovém případě by se vliv zápočtu daru měl částečně kompenzovat.

Jiří Švehla , 29.01.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference