Poradna: Měla bych prosím dotaz, dneska jedu na poslední stání

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, měla bych prosím dotaz, dneska jedu na poslední stání k notáři ohledně dědictví po mém otci, ale zaskočila mě zpráva, že pokud mám peníze tak bych jim měla zaplatit 14tisíc. Když jsem se ptala jestli dostanu nějaký doklad, za co to je v rozepsaných položkách, tak mi řekli ať se nestarám a mám být ráda, že to je za mnou. Proto bych se chtěla zeptat co mám dělat, na koho se obrátit. Děkuji moc za odpověď

Ostrava - Poruba , Ostrava-město , 11.09.2007
Odpověď

Na co konkrétně po Vás u notáře chtěli 14 tisíc korun nevím. Ale podle zákona, resp. vyhlášky může notář chtít předem složit zálohu, kterou však nejste povinna platit. Jste však povinna platit odměnu notáře, která musí být vyčíslena v usnesení, kterým se dědické řízení končí. Tuto odměnu jsou dědici povinni platit poměrně k tomu, co nabyly z celého dědictví. Žádnou částku bez jakéhokoliv dokladu, či podkladu povinna platit samozřejmě nejste. Jestli Vám u notáře odpověděli skutečně takto, jak píšete, pak je to opravdu nehorázné a stálo by asi za to dát stížnost na Notářskou komoru. Své tvrzení budete ovšem muset samozřejmě prokázat.

Jiří Švehla , 24.09.2007

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference