Poradna: Měla jsem otce, který má z druhého manželství syna.Až

Sekce: Dědictví

Otázka:

Měla jsem otce, který má z druhého manželství syna.Až po tom, co matka zemřela jsem se s otcem stýkala více,navštěvovali jsme se zřídka, ale telefonovali jsme si často.Pak se ale odmlčel..báli jsme se, že otec už nežije a protože nám přestal brát telefony tak jsme se za ním rozjeli a zjistili jsme jen že už v tom domově důchodců není, že zemřel. Onen syn nás ani nemínil na tuto skutečnost upozornit. Je možné zjistit od úřadů, jak a kdy otec zemřel? Nejsme vyjmuti z dědického řízení? Notář nám dodnes nedal žádnou zprávu o začátku dědického řízení.Otce moc ranilo, že tento jeho druhý syn nemá pro znovuvytváření našeho vztahu pochopení.Kde máme hledat jeho hrob?Děkuju.

Hořice , 08.11.2010
Odpověď

Jako dcera jste spolu s dalším synem vašeho otce zákonnými a neopomenutelnými dědici. K dědickému řízení jste měla být v každém případě přizvána. Úmrtí otce lze zjistit na příslušném matričním úřadu v posledního bydliště vašeho otce, výsledek dědického řízení pak u okresního soudu podle posledního bydliště vašeho otce. Jako dceři by vám mělo být bez problémů umožněno nahlédnout do příslušných spisů, z nichž zjistíte např. i to, kdo vypravil otci pohřeb.

, 01.12.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference