Poradna: Mému otci již zbývá jen málo času. Chtěl darovat mamince

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mému otci již zbývá jen málo času. Chtěl darovat mamince domek ve kterém bydlí. Zjistil, že jde provést jen zúžení SJM, na což už nemá sílu ani čas. Nevím jestli existuje možnost vzdát se dědictví ve prospěch druhého(maminky). Někde jsem četla, že pokud ten kdo se dědictví vzdáva děti přechází dědictví na ně. Já s tím problém nemám ale bratr má děti. Také nevím jestli by nešlo v tom případě dědictví přijmout a darovat ho znovu mamince. Nevím jestli postoupení dědictví není nějak náročné. Otce také napadlo darovat domek jednomu z nás a ten by ho pak zase daroval mamince. Prosím poraďte co je vůbec možné a jak to provést. Moc děkuji

Ústí nad Labem , Ústí nad Labem , 20.02.2010
Odpověď

Nejjednoduší postup by byl ten, kdybyste Vy s bratrem i maminka u notáře uzavřeli dědickou dohodu, dle které dědictví nebo jeho část (podíl na domě) přenecháte mamince. Pokud dědic nedědí (dědictví odmítne nebo byl platně vyděděen), pak dědí jeho děti. Což by mohl být problém, kdyby Váš bratr dědictví odmítl, pak by dědily jeho děti. Dědictví můžete i přijmout podle podílů a pak mamince darovat, to je však nadbytečné, je-li mezi vámi shoda a jste schopni uzavřít dědickou dohodu.

Jiří Hora , 07.03.2010Inzerce z regionu

Prodej hrobu
Region: Krásné Březno
nabídka, 6.6.2024, 18:40
Kamenictví v pohřebnictví

Nabízím hrob v Krásném Brezne. Dohoda jistá....
prodej hrobu
Region: Krásné březno
nabídka, 24.5.2024, 16:43
Kamenictví v pohřebnictví

prodam hrob v Usti nad Labem Krásné březno.viz...


Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference