Poradna: MINULÝ TÝDEN MI ZEMŘELA MAMINKA A RODIČE POŘÁD ŘÍKALI,ŽE

Sekce: Dědictví

Otázka:

DOBRÝ DEN,MINULÝ TÝDEN MI ZEMŘELA MAMINKA A RODIČE POŘÁD ŘÍKALI,ŽE DOSTANU BYT V BYTOVCE PAK JÁ.NAJEDNOU TATKA VYRUKOVAL S TÍM,ŽE BYT PRODÁ NEJMLADŠÍMU BRATROVI.MÁM 7 SOUROZENCÚ A 3 BY SE CHTĚLI VZDÁT JEJICH PODÍLU V MŮJ PROSPĚCH ,ALE NEVÍM JESTLI JE TO MOŽNÉ...PAK NĚKDO POVÍDAL,ŽE NÁS BUDE MUSET VYPLATIT TATKA,ALE NEVÍM,CO JE NA TOM PRAVDY.JDE MI O TO,JESTLI MŮŽEM NĚJAK ZABRÁNIT TOMU,ABY BYT PRODAL BRATROVI..DĚKUJI BRŮHOVÁ

CEKANICE,BLATNÁ 38801 , 29.05.2010
Odpověď

Záleží na tom, jestli byt nebo alespoň jeho část spadá do dědictví po vaší matce. Pokud ano, pak zákonnými dědici po vaší matce jste všechny děti a váš otec jako manžel. Zde by asi bylo nejlepší uzavřít dědickou dohodu, podle které by byt připadl jednomu z vás, nedohodnete-li se, pak vám bude dědictví připsáno podle dědických podílů.

, 09.06.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference