Poradna: Moc Vás prosím o radu ,v ústavu sociální péče umřel

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Moc Vás prosím o radu ,v ústavu sociální péče umřel můj biologický otec se kterým nemám nic víc společného .O jeho úmrtí mě informoval pracovník poh.ústavu po čtyřech dnech od jeho úmrtí žádnou jinou oficiální zpravu jsem doposud nedostala .Pohřební ústav nyní vyžaduje zaplacení faktury na 10500kč ,která je vystavená na město protože já jsem si nic neobjednala a ani bych si neobjednala .Hodlám se vzdát veškerých dědických nároků jsem tedy povinná tuto fakturu zaplatit ? Včera mě opět navštivila pracovnice poh.služby že z vlastní iniciativy ho nechala spopelnit a fakturu zaplatila ze svého a nyní vyžaduje peníza po mě a hrozí právníky .Mohu se nějak bránit ? Fakturu platit nehodlám .Moc Vás prosím o rychlou odpověď .S pozdravem Mandíková

severní čechy , 08.04.2008
Odpověď

Za přiměřené náklady pohřbu zůstavitele odpovídá dědic. Pokud dědictví odmítnete, dědicem se nestanete a tudíž za tyto náklady neodpovídáte.

Jiří Hora , 14.05.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference