Poradna: Moje otazka se tyka pozustalosti.Otec zemrel a v dome

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den...moje otazka se tyka pozustalosti.Otec zemrel a v dome zije matka.Dum + pozemky a vse meli ve spolecnem vlastnictvi.Je nas 5 deti. Jak je to s pozustalosti po smrti jednoho z manzelu?Vim,ze v mnoha statech je automaticky dedicem zijici manzel/ka a az po smrti toho druheho se deli majetek mezi deti.Slysela jsem,ze v CR,kde matka zije se polovina deli mezi deti+ zemreleho..?? Pokud ano a chci se sve casti zrict ve prospech matky je nutne byt u notare osobne nebo staci zastoupeni? Dekuji za odpoved a preji pekny den Prudikova

zahraničí , 23.09.2008
Odpověď

Po smrti jednoho z manželů je nutné nejdříve vypořádat SJM. Polovina SJM tak zůstává žijícímu manželu a druhá polovina je předmětem dědění (dědictvím). Z dědictví pak žijící manžel a všechny děti (pokud nebyl někdo z dětí vyděděn) dědí rovným dílem. Při uzavírání dědické dohody je možno nechat se zastoupit na základě plné moci.

Jiří Hora , 26.11.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference