Poradna: moje otazka zni dedily jsme pozemky po nasi matce,presto

Sekce: Dědictví

Otázka:

dobry den moje otazka zni dedily jsme pozemky po nasi matce,presto byly za cenu ,za kterou byly porizeny ,presto jsme se domluvily ze setrami ,ze ponechame pozemky nevl.otci po dobu jeho ziti v uzivani,jenze nevl.otec vse daroval jedine setre vcetne rod.domku,ta vse prodala a mi prisly i o te pozemky je to ze zakona spravne co udelal nevl.otec i sestra?Mely jsme ze zakona narok na vyplaceni podilu za pozemky i presto,ze byly darovane ,nebot takto jsme prisly vsichni o vsechno dekuji za odpoved-domnivam se ze se nas mel.nevl.otec zeptat ,zda souhlasime s darovanim nasich podilu ,ktere daroval jedine sestre nebo se pletu?

MOST , Most , 18.07.2010
Odpověď

Ano, nedědí-li některé dítě (např. proto, že zemřelo), nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti. Na příslušném okresním soudu podle posledního bydliště zůstavitele lze zjistit, který notář vyřizuje dědictví a toho je možné kontaktovat.

, 31.07.2010

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference