Poradna: Moji matce zemrel jeji bratr, mel na sebe napsany pronajem

Sekce: Dědictví

Otázka:

dobry den, moji matce zemrel jeji bratr, mel na sebe napsany pronajem hrobu, jeho dedici,tvrdi,ze tim padem,je hrob jejich. ma matka ma ucty o zaplaceni nahrobku a jinych sluzeb.ma tam pochovanou celou rodinu, sve rodice,dva bratry. velice se trapi predstavou, ze by rodinny hrob mel pripadnout nekomu jinemu nez ji,kdyz jako jedina se o nej stara. po smrti jeji matky, se se svym dnes jiz zemrelym bratrem dohodli ustne, ze si placeni poplatku vezme na sebe a po jeho smrti ona, ma matka.bohuzel tato dohoda byla jen ustni. mame nejakou sanci, kdyz mame ucty od nahrobku apod.? popripade jakou cestou bychom meli postupovat? dekuji za Vasi odpoved.

okr. Ostrava , 15.12.2007
Odpověď

Skutečnost je opravdu taková, že smrtí nájemce hrobového místa přechází jeho nájem ze zákona na dědice. Je však třeba odlišovat nájem hrobového místa od hrobového příslušenství, jako je náhrobek. Pokud jste náhrobek kupovali, nebo nechali dělat vy a máte od toho účty, patří náhrobek Vám. Pokud se tedy s dědici nedohodnete, nemůžete dělat nic, než si případě náhrobek odvézt na jiné místo. Nájem hrobového místa totiž přechází na dědice, jak jsem již v úvodu uvedl.

Jiří Švehla , 29.01.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference