Poradna: Moji rodiče vlastní napůl rodinný dům s dědou. Za poslední

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, moji rodiče vlastní napůl rodinný dům s dědou. Za poslední dva roky co byla na moje rodiče polovina domu přepsána do domu investovali asi 200 000 Kč,- teď chtějí stavět na zahradě bazén za dalších zruba 100 000 Kč,- problém je v tom, že až děda zemře, polovina z celého domu bude muset být vaplacena tatínkově sestře. Chtěla bych se tedy zeptat jestli lze bazén vynechat ze závěti, aby se nemusela polovina z něj vyplácet sestře taťky. Mí rodiče i děda s tím souhlasí, jenom nevíme zda-li to lze. Děkuji.

Zlín , Zlín , 18.07.2011
Odpověď

V takovém případě by asi bylo nejvhodnější, sepsat smlouvu o půjčce, že dědeček se na investicích do domu nepodílel a že rodiče mu na to půjčili. Půjčka by pak měla být splatná z dědictví jako pasivum dědictví.

, 07.08.2011

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Slušovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


smuteční síň Petřvald

Sekce: Obřadní síně, Město: Petřvald


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference