Poradna: můj bratr zemřel před dvěma měsíci.Úmrtní list mi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, můj bratr zemřel před dvěma měsíci.Úmrtní list mi byl zaslán. Bydlel v podnájmu v soukromé vile na Praze 5.Příslušný notář nás dosud nekontaktoval,což může údajně trvat i několik měsíců. Bratr byl nemajetný,v bytě je pouze základní staré,opotřebované vybavení.Majitel bytu již ode mne obdržel nájem za 2měsíce+zálohované poplatky za plyn a elektřinu.Dotaz : musím čekat na výzvu notáře ohledně dědictví,nebo mohu byt vyklidit ,aby mohl majitel pronajímat byt jinému uživateli? Jedná se mi hlavně o to,abych nemusel platit nájem za neobývaný byt několik měsíců,než se ozve notář.Děkuji za odpověď. S pozdravem Jan Pařík

Praha , Praha 1 , 05.08.2011
Odpověď

Byt můžete vyklidit, předmětem dědictví bude zřejmě jen vybavení bytu, které můžete někde uskladnit a pak je jen nahlásíte notáři. Nájemní smlouva k bytu skončila nejpozději dnem smrti vašeho bratra jako nájemce.

Marta PtáčkováInzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference