Poradna: Můj otec měl dva bratry a společně byli spoluvlastníky

Sekce: Dědictví

Otázka:

Můj otec měl dva bratry a společně byli spoluvlastníky chaty a několika okolních parcel. Jeden bratr zemřel před dvěma roky a stále je veden jako spoluvlastík. Otec zemřel nyní a čeká moji matku a mne dědické řízení. Měl bych několik dotazů. - zjišťuje se před dědickým řízením vlastnictví či spoluvlastnictví zemřelého? Z jaqkého důvodu může být mrtvý strýc stále uveden na katastru jako spoluvlastník, pokud předpokládám, že jeho dědické řízení bylo ukončeno? - bude pro naše dědické řízení nutné nějak odhadovat cenu pozemků (typ "les") a chaty? - otec byl s matkou spoluvlastníkem bytu a výše uvedených nemovitostí. Pokud tyto nemovitosti nechceme, můžeme se jich zřeknout a ve prospěch koho? Vím, že se nelze zřeknout části dědictví. Děkuji

Praha , Praha 1 , 06.06.2010
Odpověď

Řízení o dodatečném projednání dědictví se zahajuje na návrh nebo i bez návrhu. Řízení bez návrhu zahájí soud zejména tehdy, jestliže se dozví, že zůstavitel zanechal nějaký majetek, který dosud nebyl znám, a nebyl-li podán návrh na zahájení tohoto řízení. Informovat soud o tom, že je nutné provést dodatečné projednání dědictví po vašem strýci tedy můžete i vy.

, 18.07.2010

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference