Poradna: můj tchán má z doby podnikání dluhy na zdrav. pojištění,

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, můj tchán má z doby podnikání dluhy na zdrav. pojištění, které s spolu s úroky bude splácet zřejmě až do smrti. Zajímalo by mne, zda až zemře, zdědíme s manželem dluhy,i když se my a naše děti vzdáme dědictví a zda v tomto případě mohou přejít dluhy na jeho družku, se kterou podnikal, ale vše bylo napsáno na něj. Podotýkám, že tchán nemá žádný majetek, jen auto, které je napsáno na družku. Děkuji.

Praha , Praha 1 , 08.03.2008
Odpověď

Pokud tchán v době smrti opravdu nebude mít žádný majetek, resp. pouze majetek nepatrné hodnoty, tak soud dědické řízení zastaví a takovýto majetek nepatrné hodnoty vydá tomu, kdo se postaral o pohřeb. Tzn. že z právního hlediska nebude mít dědice, a proto na nikoho jeho dluhy nepřejdou. Nikdo je tedy nebude muset platit. Pokud by přece něco měl, museli by jeho dluhy zaplatit dědici, ovšem ti za dluhy zůstavitele odpovídají pouze do výše ceny nabytého dědictví a v poměru toho, co každý z nich z dědictví nabyl, k celému dědictví.

Jiří Švehla , 18.03.2008Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference