Poradna: Můj zemřelý syn vlastnil ideální 1/2 domu,na kterou

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Můj zemřelý syn vlastnil ideální 1/2 domu,na kterou ovšem měl zástavu v hodnotě této 1/2 domu,kterou jsem spolu s jeho manželkou,každá ideální 1/4 zdědily.Notářem nám byla každé určená částka na zaplacení této zástavy.Já jsem určenou částku zástavy zaplatila.Nyní jsme se dohodly,že snacha mi svou zděděnou ideální 1/4 domu daruje s tím,že po registraci daru na katastrálním úřadě zaplatím také její zástavu. A já se prosím ptám.V případě,že bude mít snacha nějaký dluh v následujících 3.letech,může být toto darování někým zrušeno a já přijdu o peníze kterými jsem vyplatila zástavu,tak jak nám bylo notářem určeno? děkuji mockrát za odpověď. Barošová

zlín , Zlín , 12.01.2011
Odpověď

Domnívám se, že v takovém případě by se ze strany snachy v podstatě nejednalo o dar, protože byste na druhé straně za snachu zaplatila její závazek, takže zde by se tzv. odporovatelnost právnímu úkonu (tedy, že by se třetí osoba domáhala neúčinnosti právního úkonu jako zkracujícího uspokojení jeho vymahatelné pohledávky) uplatnit nedala.

, 06.02.2011

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Újezdec u Luhačovic

Sekce: Obřadní síně,


smuteční síň Petřvald

Sekce: Obřadní síně, Město: Petřvald


Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Slavičín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Slušovice

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference