Poradna: Musím platit za pohřeb svého bratra ,který mě od mala

Sekce: Dědictví

Otázka:

musím platit za pohřeb svého bratra ,který mě od mala tyranizoval mlátil a vyhodil z domu? Muj bratr byl zcela nemajetný ba zadlužený .Zemřel v blázinci .Pohřeb vypravil stát . V blázinci mi bylo řečeno ,že zaplatim 15000kč.Vaše odpověď: Pokud příbuzní nemají postavení dědiců,za dluhy zůstavitele a náklady pohřbu neodpovídají.Dědictví,které nenabude žádný dědic,připadá státu jako takzvané odúmrtí.Připadneli dědictví státu z titulu odúmrtí,odpovídá za dluhy zůstavitele a náklady pohřbu stát stejně jako dědic. Další dotaz : nerozumím odpovědi budu muset pohřebné zaplatit nebo ho budu platit ze státem na polovinu.Víte nevím co je //dědictví které nenabude žádný dědic// nebo //postavení dědiců za dluhy zůstavitele//nebo //připadneli dědictví státu z tit. odúmrtí // No zkrátka nerozumim ani jedné větě . Byl to člověk bez majetku , nikdo z rodiny se s ním nestýkal, nikdy nebyl ženatý a neměl děti.Polovinu života seděl v kriminále.Bydlel jako bezdomovec v chatrči za kterou platil nějaký simbolický nájem. Myslíte jako dědictví jeho osoby? Kam se mám obrátit na soud ? Děkuji za další odpověď . Poprvé jste mi odpověděli 14.12.2010 Ptala jsem se trošku jinak ,ale záměr je stejný

Rakovník , 30.12.2010
Odpověď

Záleží,jestli máte postavení dědice, tedy zda jste nebo nejste dědicem po svém bratrovi. Nejste-li dědicem, za dluhy zůstavitele a náklady pohřbu neodpovídáte. Doporučuji kontaktovat libovolného advokáta, který vám vše vysvětlí podrobně s přihlédnutím k okolnostem vašeho konkrétního případu.

, 30.12.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference