Poradna: muze nas nase matka vydedit

Sekce: Dědictví

Otázka:

dobry vecer, pred mesicem nam zemrel tatinek ,zustaly po nem tri dcery ajeho zakona zena .tatinek vlastnil rodiny dum ,chtela bych se zeptat zda mame nake jeho try cery zdedit njakou cast te nemovitosti.u pravnika vse vyrizuje zesnuleho manzelka tudis nase maminka pred dvouma dny nam prinesla nakou plnou moc k podepsani tak jsme jito podepsaly a nevime ted ani co jsme ji podepsaly muze nas matka nak vydedit ?

v pronajatem byte , České Budějovice , 16.06.2012
Odpověď

Ze zákona po otci dědí jeho manželka a děti. Tzn. každá s dcer zdědí část domu. Matka Vás vydědit nemůže, neboť se projednává dědictví po otci, nikoliv po matce. O dědictví můžete přijít v případě, že listiny, kteoru jste matce podepsaly, by bylo odmítutí dědictví. Podepisujte vždy jen to, čím jste si jisti a rozumíte dané listině. V opačném případě se obracejte např. na advokáta.

Marta Ptáčková , 09.09.2012

Firmy z tohoto regionu:

Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference