Poradna: Nárok na dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, obracím se na Vás s problémem. Jedná se o dědictví po otci. Jsme tři dcery zemřelého otce, který se před 32 lety podruhé oženil. S manželkou své děti neměli, ona měla již při uzavření manželství s mým otcem dospělé dcery. Hned v začátku manželství jeho žena podědila malý podíl ze starého domku /v dezolátním stavu/ po nějaké své příbuzné, tak ona i můj otec zbývající části za malý poplatek odkoupili a celý zrekontruovali. Nynější hodnota domku je asi 1 800 000 Kč. V katastru nemovitosti zůstala jeho manželka napsaná i nadále jenom ona. Nyní mně otec zemřel a její dcery si dělají na veškerý majetek nárok, protože otcova manželka trpí několik let demencí a on se o ní pečlivě staral. Její dcery sebraly mé starší sestře klíče od domku, které jí dal otec, protože za ním často jezdila a postarala se co bylo potřeba. Nechtěly dát ani peníze na pohřeb a ani ho vyřídit. Sestru už do domu vůbec nepustí a dokonce začaly likvido vat věci v domě. Smutné je, že otec zemřel 11. 1. 2018. Neproběhlo ještě dědické řízení. Ještě se otec svěřil, že měli se ženou doma v tašce 180 000,- v hotovosti a vkladní knížku se 150 000,- Kč. Nakonec nám její dcery daly 25 000 na pohřeb, ale urnu s ostatky nechtěly a víc prý nedostaneme. Veškerý plat a potom i důchod otec odevzdával celých 32 let své manželce. Proto bych ráda věděla, jestli je to takto, zda máme jako jediné tři dcery nějaký nárok na dědictví po svém otci. Její dcery nám řekly, že nedostaneme nic, prý zůstane všechno jen manželce a vlastně jejich matce.

, Uherské Hradiště , 20.02.2018
Odpověď

Jako dcery budete přizvány do dědického řízení. Bude však na Vás prokázat, že otec investoval své peníze do domu manželky a že měl doma hotovost, jak uvádíte. Což může být problematické.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Slušovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


smuteční síň Petřvald

Sekce: Obřadní síně, Město: Petřvald


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Hvozdná

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.