Poradna: neboť vůbec nevím,jak mám postupovat, prosím Vás

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, neboť vůbec nevím,jak mám postupovat, prosím Vás o radu ve věci dodatečného dědického řízení. Původní a dosavadní majitelé pozemku zemřeli takřka před čtvrt stoletím. Manželé vlastnili každý polovinu parcely. Měli čtyři děti,z nichž ještě tři žijí. Po pánovi proběhlo dědické řízení v Teplicích, po paní v Jindřichově Hradci. /vím i data a čísla jednací/. Jelikož mám zájem o tento pozemek ,potřebuji vědět, jakým způsobem a kde mám iniciovat dodatečné dědické řízení? Budou do dědického řízení zahrnuty případné děti zemřelého syna ? Můžete mi aspoň trochu poodhalit jakým způsobem bude jednání probíhat?

Česká Třebová , Česká Třebová , 01.02.2008
Odpověď

Dodatečné dědické řízení můžete iniciovat tak, že k příslušnému soudu podáte návrh na zahájení dodatečného dědického řízení. Příslušný bude soud, v jehož obvodu měl zůstavitel naposledy bydliště, případně pobyt, pokud bydliště neměl. Domnívám se tedy, že příslušné budou stejné okresní soudy, jako v původním dědickém řízení, tedy v Teplicích a Jindřichově Hradci. Otázka je také to, kdo z manželů zemřel jako první a jak bude vypořádáno dědictví po něm. Na tom záleží průběh a řešení druhého dodatečného dědického řízení. Děti zemřelého syna budou samozřejmě účastníky dědického řízení, protože vstupují do dědického podílu, který by připadl jejich otci, který zemřel.

Jiří Švehla , 25.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference