Poradna: NEBYLA JSEM PŘIZVÁNA K DĚDICKÉMU ŘÍZENÍ

Sekce: Dědictví

Otázka:

DOBRÝ DEN, PŘED 3 MĚSÍCI MI ZEMŘELA MAMINKA, MÁM DALŠÍ 3 SOUROZENCE.MAMINKA, KTERÁ BYLA BEZ MAJETKU, POUZE V NEMOCNICI ZBYL DŮCHOD. SESTRA VYŘIZOVALA POHŘEB NA KTERÝ JSME SE SOUROZENCi PŘISPĚLI.SOUROZENCI SE ZŘEKLI VEŠKERÉHO DĚDICTVÍ VE PROSPĚCH MĚ, KTERÝ JSME MĚLI NOTÁŘSKY OVĚŘENY A SESTRA, KTERÁ VYŘIZOVALA POHŘEB A BYLA PŘIZVÁNA K PŘEDBĚŽNÉMU ŘÍZENÍ TYTO OVĚŘENÉ SPISY ODEVZDALA.BYLA ZNOVU OSLOVENA, ŽE BYLO UKONČENO DĚDICKÉ ŘÍZENÍ, KTERÉ MUSÍ ODSOUHLASIT A PENÍZE Z NEMOCNICE SE JI ODEŠLOU.JÁ JSEM VYŘIZOVALA OSTATNÍ POHLEDÁVKY JAKO ELEKTŘINA, PLYN, ODEVZDÁNÍ BYTU MĚSTA ATD. ZAJÍMÁ MĚ, PROČ JSME NEBYLY SE SESTRAMI INFORMOVÁNY OD NOTÁŘE A VYZVÁNY. JAK MOHU TYTO POHLEDÁVKY UKONČIT, KDYŽ NEBUDU MÍT DOKLAD O UKONČENÉM DĚDICTVÍ.DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ S POZDRAVEM JOLANA

LIBEREC , Liberec , 14.01.2012
Odpověď

Pokud jste sestru k vyřízení dědictví nezmocnili, měl by notář jednat přímo s vámi a vám také doručit dědické rozhodnutí. Záleží tedy na tom, k čemu všemu jste sestru zmocnili, podrobnosti lze získat u notáře pověřeného vyřízením dědictví.

Marta Ptáčková , 07.02.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference