Poradna: nedali vědět dceři že jí umřel otec

Sekce: Dědictví

Otázka:

Nedali vědět mně jako dceři,že mi zemřel otec letos.A dozvěděla sem se že ji pochoval bývalé otcové družky syn /družka je také po smrti/.Nepřišlo nic ani od notáře nevím si rady poraďte prosím. Děkuji za odpověď Dáša.

Karolinka , 06.09.2012
Odpověď

Předpokládám, že Vám v tomto případě jde o dědictví. Doporučuji kontaktovat notáře, který dědictví projednával (zjistíte jej na dotazem na okresní soud posledního bydliště otce). Pokud dědické řízení ještě nebylo ukončeno, můžete se stát jeho účastníkem. Pokud ukončeno již bylo a přesto se domníváte, že jste měla dědit, můžete se po dědicích domáhat svého podílu. Je však mnoho příčin, proč jste nebyla kontaktována - otec zanechal jen zanedbatelné dědictví, či žádné; otec Vás mohl v závěti vydědit; je také možné, že se o Vás notář vůbec nedozvěděl atd. V první řadě je třeba zjistit, která varianta je správná.

Marta Ptáčková , 18.09.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference