Poradna: nemovitosti po našem zemřelém otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz,na který jsem zatím nikde nenašel odpověď.Spolu se sestrou bychom měli dědit část nemovitosti po našem zemřelém otci. Jedná se o dům se zahradou. Dům nadále obývá jeho manželka, která také díl po zemřelém manželovi a našem otci stejným dílem bude dědit.Protože, ale jak sama uvádí, nemá peníze na naše vyrovnání - mě a sestry,nechce se dohodnout. Osobně jsem navrhoval snížení částky na přijatelnou mez a její splácení po dobu např. 2-3 let.Ona - maceška, však ani na tento návrh nechce přistoupit a říká, že části nemovitosti můžeme spolu se sestrou užívat a dům tedy v poměrné části zvelebovat. To však není pro nás možné, velká vzdálenost 300 km aj.skutečnosti. Jak tedy z toto ven, jaké máme možnosti. Prosím poraďte. Zříci se dědictví se rozhodně nehodláme. Děkuji.

Liberec , Liberec , 12.01.2012
Odpověď

V takové situaci, tedy není-li dohoda mezi vámi zatím možná, je asi nejvhodnější nechat si dědictví připsat dle dědických podílů a pokusit se o zrušení vypořádání podílového spoluvlastnictví až s odstupem nějakého času. Nedojde-li ani po čase k dohodě, zruší spoluvlastnictví a provede vypořádání na návrh některého spoluvlastníka soud. Přihlédne přitom k velikosti podílů a účelnému využití věci. Není-li rozdělení věci dobře možné, přikáže soud věc za přiměřenou náhradu jednomu nebo více spoluvlastníkům; přihlédne přitom k tomu, aby věc mohla být účelně využita. Nechce-li věc žádný ze spoluvlastníků, nařídí soud její prodej a výtěžek rozdělí podle podílů.

Marta Ptáčková , 07.02.2012Inzerce z regionu

Hrobové misto
Region: Liberecký
nabídka, 29.12.2021, 13:47
Kamenictví v pohřebnictví

Přenechám hrobové misto i s náhrobkem na 4urny...
Prodej hrobového mista.
Region: Liberec
nabídka, 29.12.2021, 13:42
Kamenictví v pohřebnictví

Prodám hrobové místo na 4 urny . Přenechám i s...
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference