Poradna: Notář bez závěti

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den mladší bratr měl tragickou nehodou.S otcem víme že nemá závěť. Jediný majetek co měl tak je oblečení. Bydlel u mě, zatím co víme tak je změna zákona a z patologie nám nevydají osobní věci a řetízek, který nosil. Jak se řeší "dědictví"? Můžeme odmítnout případné pohledávky? A poslední dotaz v případě že odmýtneme tak i vše co je uložené na patologii (osobní věci) si nechá stát? Děkuji za odpověď

, Svitavy , 14.05.2023
Odpověď

Pokud měl jen několik osobních věcí (oblečení, řetízek, věci nijak vysoké hodnoty), tak dědické řízení bude notářem zastaveno pro nemajetnost zemřelého. A tyto věci pak budou vydány tomu, kdo zajistí pohřeb. Formálně to nebude dědictví. Pokud by věci měly výraznější hodnotu, provede se klasické dědické řízení. Odmítnout dědictví můžete, ale pouze jako celek (tedy jak majetek, tak dluhy), nikoliv pouze dluhy. Když byste dědictví odmítli, tak by pak majetek propadl státu.

Pavel Kuchynka , 16.05.2023

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference