Poradna: Notář nestanovil dobu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Mému muži zemřel otec před třemi roky.Žil s matkou v jedné domácnosti,přesto že byli rozvedení devět let.Zůstal po něm družstevní byt,který se podle notáře má rozdělit na tři třetiny.Jeho bratr se nároku zřekl,protože byt dále užívá s matkou a manžela nechtějí vyplatit.Už to trvá tři roky.Notář nestanovil dobu do kdy se mají vyrovnat.Tak by mě zajímalo jestli je stanovena ze zákona nějaká lhůta na vyrovnání a jestli je také nějaká promlčecí lhůta.Prosím o radu jak postupovat dále,protože domluva není možná.Velice děkuji.Nápravníková

Ústí nad Labem , Ústí nad Labem , 10.01.2012
Odpověď

Nebyla-li stanovena lhůta k vyrovnání, je nutné bratra k vyplacení vyzvat a po marném uplynutí lhůty stanovené ve výzvě příp. nárok na vyplacení uplatnit soudní cestou. Doporučuji poradit se s advokátem.

Marta Ptáčková , 07.02.2012

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference