Poradna: nové děditské řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den. Dědeček v závěti odkázal veškery majetek pouze na dceru, i když měl další čtyři děti. Podotýkám, že ostatní děti nevydědil. Ostatní děti se pouze rozkmotřily s jedinou dědičkou, ale nic dál neřešili. Můžeme my, jako dědečkovy vnoučata vyvolat nové dědické řízení? Z dědečkových dětí žije dneska již pouze jediná dědička, které dědeček odkázal majetek a ještě jedná dědečkova dcera, naše teta. Děkuji za odpověď.

Hradec Králové , Hradec Králové , 28.03.2012
Odpověď

Bylo-li dědické řízení pravomocně skončeno před více než třemi lety a jsou-li již někteří dědicové dokonce po smrti, pak nové dědické řízení vyvolat nelze. Děti - potomci jsou tzv. neopomenutelní dědicové, což znamená, že  nezletilým potomkům se musí dostat aspoň tolik, kolik činí jejich dědický podíl ze zákona, a zletilým potomkům aspoň tolik, kolik činí jedna polovina jejich dědického podílu ze zákona. Pokud závěť tomu odporuje, je v této části neplatná, nedošlo-li k vydědění uvedených potomků, takže nedošlo-li k vydědění potomků, dědit měli.


Marta Ptáčková , 25.04.2012

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference