Poradna: Občanství ČR x žiji v zahraničí

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím o vysvětlení: Mám občanství ČR, žiji v Německu, zde jsem provdána. V Čechách vlastním byt v OV /koupený před svatbou = mé výlučné vlastnictví/. V Německu je neopomenutelným dědicem vedle dětí též manžel/lka! Vzhledem k tomu, že jsem vlastnila jistý majetek již před svatbou máme uzavřenou předmanželskou smlouvu, tam je vše rozděleno. Spolu s předmanžel.smlouvou byla též provedena tzv. volba NĚMECKEHO práva pro naše majetkové poměry. Znamená to, že v případě mého úmrtí je manžel neopomenutelný dědic /dle německých zákonů/, anebo dědictví bude probíhat i nadále dle CESKYCH zákonů a manžel tak nebude neopomenutelným dědicem (i když byla provedena u notáře volba práva německého pro majetkové poměry), neboť stále jsem občanem ČR?!

Mnichov , Mnichovo Hradiště , 24.01.2013
Odpověď

Mám za to, že co se týká bytu, tento se bude vypořádávat podle českého práva, neboť se nachází v ČR. Pro přesné odpovědi však doporučuji kontaktovat advokáta, který se specializuje na německé právo.

Marta Ptáčková , 27.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference