Poradna: Objasnění nároku na dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o objasnění nároku na dědictví mé matky,která žila u přítele v jeho domě cca 18let/má trvalé bydliště..Nyní bohužel přítel zemřel následkem úrazu.Byl bezdětný,rodiče již nežijí měl dvě sestry,jedna již také nežije,ale měla 2 děti.Jelikož máma investovala také do domu peníze, ale hlavně své pracovní nasazení, nyní to vypadá,že to bude muset vše opustit bez nároku.Všichni pozůstalí se navštěvovali a znali postoj zemřelého,který tvrdil,že je o mamku dobře postaráno,ale nyní se ukazuje,že tomu tak neni asi smrt byla rychlejší.Má máma nárok na část dědictví tj.nemovitost,auto.Jak se prokazuje vylepšení nemovitosti+ zahrady?Musí se vystěhovat,když to bude jeho sestra chtít prodat?Dá se apelovat na dodržení slibu?.Předem děkuji za odpověď.

Děčín , Děčín , 17.10.2011
Odpověď

Neexistuje-li závěť ve prospěch vaší matky, pak ze zákona ve třetí skupině - nedědí-li manžel ani žádný z rodičů, dědí stejným dílem zůstavitelovi sourozenci a ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a kteří z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byli odkázáni výživou na zůstavitele. Nedědí-li některý ze sourozenců zůstavitele, nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti. Vaše matka by tedy mohla dědit ve třetí skupině spolu se sourozenci zůstavitele.

Marta Ptáčková , 26.10.2011

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference