Poradna: Obracím se na Vás s dotazem ohledně vypořádání dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně vypořádání dědictví . Zemřela mi před měsícem matka, výlučná majitelka rodinného bytu. Jsme 4 dědici /bratři/. Vzájemně jsme se dohodli tak, že každému z nás připadne 1/4, při čemž já svůj čtvrtinový podíl přenechám bratrovi, který v dotyčném bytě bydlí, s tím, že on mi vyplatí 1/4 z ceny bytu, kterou stanoví úřední odhadce. V katastru nemovitostí budou tedy zapsáni jako právoplatní majitelé mí bratři /jeden s podílem 2/4, zbývající 2 každý s podílem 1/4. Lze s touto dohodou předstoupit při projednávání dědictví u státního notáře? Děkuji za odpověď.

Písek , Písek , 27.10.2008
Odpověď

Ano, dohodu výše uvedeného obsahu lze před notářem uzavřít.

Jiří Hora , 01.03.2009

Firmy z tohoto regionu:

Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference